Wesprzyj Warsztaty dla Nauczycieli

Astonauta prowadzący warsztatZainwestuj w jakość polskiej edukacji! Zainwestuj w kompetencje uczniów przez wsparcie warsztatów dla nauczycieli! Zwiąż wizerunek swojej firmy z nowoczesnym podejściem do edukacji!

Zapraszamy wszystkie firmy, inwestorów i organizacje społeczne do włączenia się w nową inicjatywę skierowaną do nauczycieli fizyki oraz przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. W przeciwieństwie do wielu podobnych inicjatyw stawiamy na współczesne podejście do edukacji, gdzie zaangażowany nauczyciel staje się mentorem młodych ludzi w ich własnej inspirującej podróży w odkrywaniu przyrody i rządzących nią praw. Stawiamy na wykorzystanie najnowszych osiągnięć techniki w dydaktyce, takich jak smartfony, roboty, algorytmy sztucznej inteligencji i internetu rzeczy. Będziemy pokazywać najlepsze metody zainteresowania uczniów zagadnieniami fizyki, matematyki, chemii czy astronomii, w ten sposób, aby sami chcieli i wykorzystywali swoje możliwości techniczne do ich zgłębiania. Będziemy promować pracę projektową moderowaną przez nauczyciela. Będziemy trenować uczenie oparte na kompetencjach, gdzie wiedza to jedynie środek do sięgnięcia po cel. Przyłącz się do nas i razem zmieniajmy polską szkołę!

Tematem przewodnim w tym roku będzie astronomia. W ramach warsztatów planujemy lekcje pokazowe czołowych polskich popularyzatorów nauki i propagatorów nowego podejścia do dydaktyki (nierzadko odnoszących sukcesy nauczycieli). Zaoferujemy aktywne warsztaty, w których pod okiem mentorów nauczyciele będą mogli w praktyce trenować swoje kompetencje i otrzymać profesjonalne wskazówki. Pokażemy jak obserwować niebo za pomocą profesjonalnego sprzętu i domowych metod, dostępnych każdemu. Przeprowadzimy ciekawą dyskusję nad sposobami wyjścia z kryzysu w polskiej szkole oraz wyzwaniami jakie przed nią stoją, aby wzmocnić jej skuteczność i wiarygodność.

Punktem centralnym wydarzeń będzie otwarte spotkanie ze Sławoszem Uznańskim polskim astronautą i kandydatem do misji kosmicznej w ramach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Nasz gość opowie o swoich marzeniach i edukacji oraz o celach jakie stawia przed sobą w przyszłości. Odpowie także na pytania nauczycieli i innych uczestników spotkania.

Spodziewamy się uczestnictwa min. 100 nauczycieli z Mazowsza i całej Polski, zaś na spotkaniu z gościem specjalnym ok. 200-300 dodatkowych słuchaczy - naukowców, studentów, pasjonatów nauki, dziennikarzy. Planowana jest także konferencja prasowa z udziałem Sławosza Uznańskiego, prezes Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Sekretarz Polskiego Towarzystwa Astronomicznego oraz przedstawicielami partnerów wydarzenia. Spodziewamy się zainteresowania mediów w związku z szansami naszego gościa na nieodległą w czasie misję kosmiczną.

Zapraszamy wszystkie firmy i instytucje, zarówno prywatne jak i publiczne do współpracy przy realizacji tego przedsięwzięcia jako:

Sponsor warsztatów

Zainwestuj w warsztaty min. 5000 zł lub ufunduj nauczycielom część wyposażenia (materiały do warsztatów, scenariusze lekcji, książki, zniżki na zakwaterowanie w Warszawie w czasie warsztatów) o wartości min. 50 zł/os, a w materiałach poinformujemy nauczycieli, że ich udział w warsztatach i możliwość rozwoju zostały dofinansowane przez Twoją firmę lub instytucję. Dodatkowo będziesz mogła/mógł prezentować swoje logo w formie roll-upu lub plakatu w czasie wszystkich wydarzeń.

lub

Partner warsztatów

Zainwestuj w warsztaty min. 10 000 zł, które przeznaczymy na zwiększenie atrakcyjności i widoczności warsztatów, lub weź w pełni na siebie ważny element warsztatów (catering, technikę audio-wizualną, obsługę medialną, reklamę),  a logo Twojej firmy znajdzie się na każdym materiale przygotowanym dla nauczycieli i na oficjalnych materiałach promocyjnych. Twoja firma i instytucja będzie przez nas pozycjonowana jako wartościowy partner każdego nauczyciela i polskiej nauki, instytucja, która inwestuje w przyszłość każdego ucznia. Będziesz także mogła/mógł wziąć udział w warsztatach jako mentor lub wystawca prezentując swoje rozwiązania w ramach oficjalnego programu wydarzenia. 

Jeśli zainwestujesz min. 30 000 zł poza powyższymi korzyściami zaprosimy Twoją instytucję do współtworzenia oferty warsztatów na każdym etapie pozycjonując ją na równi z Polskim Towarzystwem Fizycznym. Możemy też nazwę i logo Twojej firmy umieścić w oficjalnym programie jako organizatora części wydarzeń (np. "Obserwuj niebo z  XYZ" albo "Aktywne warsztaty z XYZ"). 

 

Kontakt: 

Ewelina Kędzierska      
Polskie Towarzystwo Fizyczne      
warsztaty@ptf.net.pl