Działaj z nami i odkrywaj jak działa natura!

Polskie Towarzystwo Fizyczne to setki osób zafascynowanych fizyką. Brzmi strasznie? Wcale nie! Fizyka to sposób w jaki możesz zagotować wodę na herbatę. To zależności, które pozwalają Ci zdążyć na czas do szkoły, pracy czy na spotkanie. To odkrywanie kosmosu - tego olbrzymiego nad naszymi głowami i tego malutkiego we wnętrzu atomów. Fizyka w końcu to życie - jak działa, jak je zrozumieć, jak je ułatwiać. Jeśli Ty także zadajesz sobie czasem pytanie "Dlaczego coś działa?" albo "Jak coś można zrobić?" to tak naprawdę także jesteś fizykiem. Może brak Ci jeszcze wystarczającej wiedzy i sprawności, lecz pierwszy krok, krok, który nas wszystkich inspiruje, już za Tobą.

Dlatego zapraszamy Cię, abyś do nas dołączył na piknikach naukowych, wykładach otwartych, konkursach i innych zabawach, w których chcemy Ci odpowiedzieć na Twoje pytania, chcemy Cię pokierować do zadawania następnych. I tak przez odpowiedzi na pytanie i kolejne pytania wynikające odpowiedzi razem zbliżymy się do wielkich odkryć. Bo tak naprawdę to największą frajdę daje nieznalezienie odpowiedzi! To bowiem oznacza, że może jesteśmy pierwszą osobą, która o to pyta? Może mamy szansę na prawdziwe odkrycie, które stanie się krokiem naprzód dla ludzkiej cywilizacji?

 

Działaj z nami i wspieraj polskich naukowców!

Polskie Towarzystwo Fizyczne to setki osób zafascynowanych fizyką. Naukowcy, nauczyciele, pasjonaci i przedsiębiorcy - ludzie, którym na sercu leży potencjał naukowy i gospodarczy naszego kraju. Każda technika zaczyna się od fizyki. Każdy wynalazek na początku kiełkuje w głowie człowieka. Każde odkrycie naukowe zaczyna się od szkolnej ławki i inspirującej lekcji. Ileż w historii Polski było naukowców i wynalazców niedocenionych, niedofinansowanych, niemogących realizować swoich pomysłów.

Chcemy, aby każdy polski uczeń zainteresowany fizyką miał szansę na rozwój swoich zdolności, aby każdy polski student, chcący zadawać pytania badawcze albo techniczne, mógł samemu poszukiwać na nie odpowiedzi, aby każdy polski naukowiec, który osiągnął sukces w swojej dziedzinie został należycie doceniony. Dzięki temu polska myśl innowacyjna wpłynie także na Twoje życie.

 

Działaj z nami i razem twórzmy historię fizyki!

Polskie Towarzystwo Fizyczne to setki osób zafascynowanych fizyką. Fizyka jednak stale się rozwija. Można wręcz powiedzieć, że rozwój jest w nią wpisany jako fundament i sens istnienia. Jeśli czujesz się częścią tej nieustającej ścieżki fizyki i starasz się dołożyć swoje siły w salce szkolnej, przed ekranem komputera symulującego modele zjawisk, w laboratorium badawczym czy też w jednostce rozwojowej swojej firmy - Polskie Towarzystwo Fizyczne to twoja społeczność. 

Stań się członkiem naszego Towarzystwa. Wraz z nami ucz przyszłych fizyków, badaj tajemnice natury, popularyzuj osiągnięcia oraz wspieraj kolegów i koleżanki w ich trudnościach i sukcesach. Od ponad 100 lat w Polskim Towarzystwie Fizycznym chcemy trzymać się razem, razem się cieszyć, razem budować postęp techniczny naszego kraju i całej cywilizacji. Z Tobą będziemy mogli więcej.