Postępy Fizyki 57 (4)

Tom

57

Zeszyt

4

Rok

2006
Postępy Fizyki 57 (4) 2006

Przedstawiamy Wam drugi zeszyt zawierający teksty wykładów wygłoszonych na XXXVIII Zjeździe Fizyków Polskich we wrześniu 2005 r. w Warszawie, a w nim wykład plenarny Andrzeja Kajetana Wróblewskiego oraz wykłady sekcyjne Jadwigi Tritt-Goc, Jerzego Jurkiewicza i Zenona Janasa. Różnią się one charakterem i stopniem trudności, ale wszystkie są – naszym zdaniem – bardzo ciekawe i pouczające. Polecamy! 

Ale to jeszcze nie wszystko. Mamy już w redakcji teksty dwóch kolejnych wykładów – Jana Żylicza, laureata Medalu Smoluchowskiego, o jądrach w silnych polach magnetycznych, oraz Józefa Spałka, o kwantowych przemianach fazowych. Tak więc jeszcze w kolejnym zeszycie znajdą Państwo wykłady zjazdowe, co jest dobrą wiadomością. 

Niestety, inne artykuły będą musiały jeszcze poczekać na publikację – wykłady zjazdowe mają oczywiście pierwszeństwo. Autorów, a jest ich bardzo wielu, prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Mamy prawdziwy kłopot bogactwa – na zamieszczenie czeka wiele tekstów, a tylko jeden z nich jest przekładem: reszta to artykuły autorów polskich, które rzecz jasna cieszą nas podwójnie. Przepraszamy, że nie jesteśmy w stanie zamieścić ich wszystkich szybko. 

Mirek Łukaszewski