Postępy Fizyki 55 (3)

Tom

55

Zeszyt

3

Rok

2004
Postępy Fizyki 55 (3) 2004

Przedstawiamy dziś Wam zeszyt zjazdowy w nieco innej niż ostatnio postaci - tym razem nie będzie ani zeszytu, ani tomu dodatkowego, natomiast w obecnym i kolejnym zeszycie znajdziecie wybrane wykłady zjazdowe, plenarne i sekcyjne. Mamy nadzieję, że tym z Państwa, którzy byli na zjeździe w Gdańsku, przypomną one mile tam spędzone chwile, a tym, którzy na zjeździe nie byli, dadzą choć częściowy obraz tematyki obrad zjazdowych. 

Zeszyt zawiera również stałe działy Postępów - wspomnienia, relację z konferencji, recenzje, notki o nowych profesorach, wreszcie kronikę, więc liczymy na to, że każdy z Państwa znajdzie w nim dla siebie coś ciekawego. Ponadto polecamy rozmowę z dr. Janem Łażewskim (laureatem Nagrody im. Henryka Niewodniczańskiego), który wierzy w przewagę być nad mieć, przeprowadzoną przez niestrudzoną Małgorzatę Nowinę Konopkę, naszego nowego korespondenta z Krakowa. 

Z przyjemnością donoszę też Państwu, że od niedawna mamy nowego kolegę redakcyjnego - Marka Więckowskiego, doktoranta z Instytutu Fizyki Teoretycznej UW. Witamy w zespole! 

Mirek Łukaszewski