Wykład „Jak magnesy wirusy łapać pomagają"

2024-06-05

Szanowni Państwo, Oddział Poznański PTF zaprasza w najbliższy czwartek 6 czerwca 2024 r. na wykład popularnonaukowy z cyklu "Fizyka Warta Poznania" pt: „Jak magnesy wirusy łapać pomagają". Wykład wygłosi dr hab. Maciej Urbaniak, który bierze aktywny udział w badaniach układów z prostopadłą anizotropią magnetyczną na bazie kobaltu i ich zastosowaniach w magnetoforezie. Wykład odbędzie się on-line 6 czerwca o godz. 11:00.

PTF pragnie uczestniczyć w opracowaniu podstawy programowej z fizyki

2024-05-27

Pani Prezes Polskiego Towarzystwa Fizycznego, prof. Teresa Rząca-Urban przekazała na ręcę Pani Mistry Barbary Nowackiej list z deklaracją gotowości ze strony PTF do wskazania ekspertów - wybitnych dydaktyków, członków naszego Towarzystwa do prac przy przygotowaniu nowej podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych.

 

Wykład pt. "Emergent topology in a superconducting hybrid system driven by an antiferromagnetic spin texture"

2024-04-15

Zapraszamy do udziału w seminarium Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki Technicznej Politechniki Poznańskiej oraz Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego, które odbędzie się 18 kwietnia 2024 r.  o godz. 11:45. Pan prof.

Wykład "Auksetyki - materiały przyszłości"

2024-03-05

Zapraszamy do wysłuchania wykładu popularnonaukowego z cyklu "Fizyka Warta Poznania". Wykład wygłosi dr inż. Jakub Narojczyk. Tytuł wykładu: "Auksetyki - materiały przyszłości". Link do wydarzenia: https://www.ifmpan.poznan.pl/fwp. Wykład popularnonaukowy z cyklu "Fizyka Warta Poznania" współfinansowany jest w ramach programu  „Społeczna odpowiedzialność nauki II”: POPUL/SP/0388/2023/01

Warsztaty Hands on Particle Physics Masterclasses w Łodzi (i Skierniewicach)

2024-02-20

W dniu 21 lutego 2024r. w Łodzi na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ odbędą się warsztaty dla młodzieży licealnej Hands on Particle Physics Masterclasses koordynowanej przez IPPOG. Warsztaty te pozwalają młodzieży na zdobycie podstawowych wiadomości o cząstkach elementarnych i o tym jak się je bada za pomocą Wielkiego Zderzacza Hadronów (LHC). Po wysłuchaniu dwóch wykładów uczniowie będą samodzielnie analizować prawdziwe przypadki zarejestrowane przez eksperyment ATLAS i poszukiwać bozonów Z i H.