Letnia szkoła fizyki cząstek TESHEP (Trans-European School of High-Energy Physics)

2024-04-14

Szanowni Państwo!

Miło nam poinformować, że letnia szkoła fizyki cząstek TESHEP (Trans-European School of High-Energy Physics) znów odbędzie się w Polsce, w Bezmiechowej Górnej na Podkarpaciu, w dniach 11-20 lipca 2024.

Szkoła jest adresowana do osób rozpoczynających przygodę z fizyką cząstek elementarnych – zaawansowanych magistrantów oraz młodszych doktorantów. W programie są wykłady z Modelu Standardowego, fizyki poza Modelem Standardowym, metod eksperymentalnych oraz statystycznej analizy danych, jak i seminaria przedstawiające różnorodne, aktualne tematy badawcze. Zaplanowane są również ćwiczenia z analizy danych z użyciem pakietu ROOT. Szkoła zakończy się konferencją studencką, podczas której uczestnicy będą mięli okazję podzielić się wynikami swojej pracy badawczej. Podczas szkoły przewidziane są również sesje pracy w małych grupach pod opieką wykładowców, mające na celu przygotowanie prezentacji na końcową konferencję.

Zainteresowanych zapraszamy do rejestracji. Jednocześnie prosimy Państwa o rozpowszechnianie informacji o szkole wśród osób, które zajmują się fizyką cząstek. 

Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie szkoły: https://teschool24.ijclab.in2p3.fr. Zgłoszenia przyjmowane będą do końca kwietnia.

Łączymy wyrazy szacunku,
Mariola Kłusek-Gawenda
Rafał Staszewski
(w imieniu komitetu organizacyjnego)