Nadzwyczajny Zjazd Fizykow Polskich - 24-26 kwietnia 2020 - rejestracja otwarta

W imieniu organizatorów XLVI Nadzwyczajnego Zjazdu Fizyków Polskich, który odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2020 roku w Warszawie, chciałbym Państwa poinformować, że rejestracja na Zjazd jest już otwarta na stronie: https://100lat.ptf.net.pl/

Mam nadzieję, że ogłoszenie przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej roku 2020 Rokiem Fizyki sprawi, że obchody 100-lecia Polskiego Towarzystwa Fizycznego wzbudzą zainteresowanie szerokiej opinii publicznej. Dlatego bardzo proszę Państwa o zachęcenie do udziału w Nadzwyczajnym Zjeździe swoje koleżanki i kolegów, również spoza PTF.

Celem Zjazdu, jest pokazanie osiągnięć polskiej fizyki oraz jej znaczenia dla rozwoju Polski na przestrzeni 100 lat istnienia PTF. Chcielibyśmy, aby materiały ze Zjazdu były dostępne w formie cyfrowej. Planujemy, aby wszystkie wykłady, zarówno historyczne, jak i prezentujące najnowsze osiągnięcia polskich fizyków zostały przystosowane do formy TEDx, przystępnej dla szerokiej publiczności.

Szczególną rolę w programie Zjazdu odgrywać będzie sesja plakatowa "Sto plakatów na stulecie", której zadaniem jest pokazanie aktualnych osiągnięć fizyków polskich. Ze względu na jubileuszowy charakter sesji zależy nam nie tylko na prezentacji wyników, które uznalibyście Państwo za najnowsze, lecz także osiągnięć wcześniejszych, ważnych dla aktualnie podejmowanych badań. Chcielibyśmy, żeby plakaty były zrozumiałe także dla szerokiej publiczności i mogły być podstawą do audycji radiowej lub artykułu popularnonaukowego. W zamyśle, po Zjeździe plakaty mają być ogólnodostępne w formie cyfrowej, w wersji polskiej i angielskiej. Byłaby to więc swoista fotografia stanu fizyki w Polsce w 100 lat po powstaniu Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Mam nadzieję, że spotkamy się w kwietniu, żeby wspólnie świętować jubileusz 100-lecia PTF. Korzystając z okazji chciałbym życzyć Państwu zdrowych, pogodnych i pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2020 – Roku Fizyki.

Andrzej Wysmołek
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XLVI Nadzwyczajnego Zjazdu Fizyków Polskich