Podpisanie porozumienia o współpracy i patronacie pomiędzy PTF i SOLARIS Ecotech UMCS - Skaner Magnetycznego Obrazowania 7T

Budowa gantry do terapii protonowej, IFJ PAN

Podpisanie porozumienia o współpracy i patronacie pomiędzy PTF i SOLARIS

Ecotech UMCS - Skaner Magnetycznego Obrazowania 7T

21.10.2019, 16.30, Konwersatorium/Colloquium: The Nobel Prize in Physics 2019. Exoplanets.

W poniedziałek, 21 października 2019 r. o godz 16.30 w sali 0.03 odbędzie się pierwsze w tym roku akademickim konwersatorium im. Jerzego Pniewskiego i Leopolda Infelda. Naszym gościem będzie profesor Andrzej Udalski z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Wygłosi on wykład zatytu...
czytaj więcej...


RCI – Jan Czochralski Innovation and Technology Space – 4th Edition

W dniach 24-25.102019 odbędzie się w UTP Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy Międzynarodowe Kolokwium poświęcone zagadnieniom Informacji, Jej fizycznym podstawom w opisie klasycznym i kwantowym. Organizatorzy zgromadzili grupę ponad 20, w większości bardzo uznanych wykładowców:
h...
czytaj więcej...


Konferencja Women in Tech Summit

W dniach 13–14 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja Women in Tech Summit.
http://www.perspektywy.pl/mail/2019_10_02_01.html
czytaj więcej...


Już wkrótce poznamy laureatów Nagrody NCN 2019

Dziewiątego października po raz siódmy zostanie wręczona Nagroda NCN przyznawana naukowcom za znaczące osiągnięcia naukowe na polu badań podstawowych w trzech grupach nauk. Uroczystość odbędzie się w krakowskich Sukiennicach, a laureaci otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 50 tys. zł.
Ideą ustano...
czytaj więcej...


Wykład Jaakko Leppänen

Jesteśmy zaszczyceni mogąc zaprosić Państwa na wykład zatytułowany "Past, present and future challenges of developing the Serpent Monte Carlo code". Wykład poprowadzi Profesor Jaakko Leppänen, twórca kodu do obliczeń neutronowych Serpent, który wykorzystuje metodę Monte Carlo.
Wykład odbędzie się w ...
czytaj więcej...


.

Patronat PTFwww.lwiatko.org